Laura Ruokapöytä Ruskeaksi Petsattu Tammi Ø130
Bauer Ruokapöytä Ruskeaksi Petsattu Ø130+50
Värin kuvaus
Ilmainen toimitus noutopisteeseen ostoksille yli 79 €
Kotiinkuljetus 29 €
Palautusmaksu: 7 € (noutopiste) 39 € (kotiinkuljetus)
Avoin kauppa 14 päivää
Pyöreä ruokapöytämme, jossa on pylväsjalat ja ylellinen ruskeaksi petsattu tammiviilukansi, yhdistää ajattoman muotoilun ja älykkäät toiminnot. Pöytä on perusversiossaan pyöreä, ja sitä voidaan helposti pidentää 180 cm:iin mukana tulevan jatkopalan avulla. Jatkopala luo soikean ruokapöydän, jossa on tilaa useammille vieraille – täydellinen sekä arkipäiväisiin illallisiin että suurempiin juhliin.
Pöytälevy on valmistettu kestävästä tammiviilusta ja jalat on verhoiltu samalla materiaalilla yhtenäisen ja harmonisen ilmeen saavuttamiseksi. Kestävä MDF-runko tarjoaa vakautta ja pitkää käyttöikää. Pöytälevyssä ja jaloissa on mattalakattu ruskeaksi petsattu pinta, joka korostaa puun luonnollista rakennetta ja sopii moniin koteihin.
Jalusta on helppo kiinnittää tukevilla metallikoukkuilla, jotka pitävät sen tukevasti paikallaan ja tarjoavat tasaisen ja vakaan pöytäpinnan. Kun sitä ei käytetä, jalusta säilytetään erillään pöydästä.
Sopii yhteen ruokapöydän tuolien kanssa
- Colin-ruokatuoli, ruskeaksi petsattu tammi
- Colin-nojatuoli, ruskeaksi petsattu tammi
- Casper-nojatuoli ruskea/luonnonvärinen
- Clara-ruokatuoli, ruskeaksi petsattu
- Callum Ruokatuoli Ruskeaksi Petsattu/Valkoinen
- Casper Käsinojallinen tuoli Ruskeapetsattu
- Casper-ruokatuoli Ruskea Petsattu/Luonnonvärinen
Pöydän ympärillä olevien istumapaikkojen lukumäärä
- Pyöreä pöytä 130 cm: 4-6 hengelle
- Jatkettu 180 cm:iin sisäosan kanssa: tilaa jopa 8 hengelle
Tekniset tiedot
- Mitat sisäosan kanssa (PxL): 180 x 130 cm
- Sisälevyn mitat (P x L): 50 x 130 cm
Hoito-ohjeet
Puhdistus
Pyyhi pöytä tarvittaessa pehmeällä, hieman kostealla liinalla. Pyyhi aina kuivalla liinalla kosteusvaurioiden välttämiseksi.
Huolto
Käytä huonekalukiillotusainetta säilyttääksesi pöydän hienon pinnan. Levitä kiillotusaine tasaisesti ja pyyhi ylimääräinen pois pehmeällä liinalla.
Suojaa pinta
Käytä aina lasien, lautasten, kattiloiden ja kuumien esineiden alustoja. Muista myös asettaa kynttilänjalat, maljakot ja muut koristeet lasinalusille tahrojen ja naarmujen välttämiseksi.
Hyvä tietää
Pöytä on testattu kestämään 10 kg:n kuormituksen pöytälevyn ulkoreunasta, mikä vastaa tämän tyyppisen pöydän normaalia käyttöä.
Huomioithan, että pilarijalkainen pöytä saattaa tuntua hieman epävakaammalta kuin perinteiset kulmajalalliset pöydät, varsinkin jos pöydän reunat ovat liian kovassa kuormituksessa. Tämä on täysin normaalia pilaripöydille eikä vaikuta pöydän toimintaan normaalikäytössä.
| Värin kuvaus | Ruskeaksi Petsattu |
| Pöytälevy | Tammiviilu |
| Jalat/Runko | Tammiviilu, MDF |
| Ulkomitta | 130 cm |
| Ulkosyvyys | 130 cm |
| Ulkokorkeus | 75 cm |
| Korkeus lattiasta pöydän alapintaan/pöytälevyyn | 67 cm |
| Pöydänlevyn Paksuus | 28 mm |
| Reunan Korkeus | 5 cm |
| Pöydänjalkojen välimatka - Lyhytsivu | 40 cm |
| Jalkojen Korkeus | 72 cm |
| Säädettävät Jalat | Ei |
| Istuinten lukumäärä | 4 st |
| Laajennettava | Kyllä |
| Sisältää Jatkolevyn | Kyllä |
| Jatkolevyn Tyyppi | Aseta levy |
| Maksimipituus | 180 cm |
| Asennus | Vaatii jonkin verran kokoonpanoa |
| Kokonaispaino | 72 kg |
| Valmistusmaa | Puola |
Saatat myös pitää
Adele Ruokapöytä Ruskeaksi Tahrattu Ø120
Adele Ruokapöytä Ruskeaksi Tahrattu Ø110
Bauer Ruokapöytä Ruskeaksi Tahrattu 220+50
Adele Ruokapöytä Ulosvedettävä Valkopigmentoitu Tammi Ø 130 + 50 cm
Adele Ruokapöytä Saksanpähkinä Ø 130
Laura Ruokapöytä Ruskeaksi Petsattu Tammi 220cm
Laura Ruokapöytä Ruskeaksi Petsattu Tammi 240cm