Billie 1.5-istuttava Sivumoduuli Beige Bouclé 107cm
Billie Kulmamoduuli Beige Bouclé 120cm
Ilmainen toimitus noutopisteeseen ostoksille yli 79 €
Kotiinkuljetus 29 €
Palautusmaksu: 7 € (noutopiste) 39 € (kotiinkuljetus)
Avoin kauppa 14 päivää
Suosikkisohva Billie on nyt saatavilla modulaarisena sarjana, jossa voit itse rakentaa oman Billie-sohvasi. Yhdistä erilaisia sohvamoduuleja luodaksesi ainutlaatuisen huonekalun. Valitse moduuleja, joissa on käsinojat tai ilman, eri kokoisina ja eri kankailla. Saatavilla on myös kulma- ja divaanimoduuleja, jotta voit luoda oman kulma- tai divaanisohvasi.
Moduuleissa on metalliset kiinnikkeet sivuilla, jotta ne voidaan helposti liittää toisiinsa. Kiinnikkeet asennetaan ylös- tai alaspäin valitsemasi moduuliyhdistelmän mukaan. Kiinnikkeet on asennettu kahdella ruuvilla, joten niitä on helppo kääntää, jos haluat lisätä tai vaihtaa nykyisiä moduuleja.
Jos haluat itsenäisen sohvamoduulin tai päättää modulaarisen sohvasi avoimeen päähän käsinojan sijasta, voit valita moduulin sivun peittämiseen niin kutsutun "sohvapäädyn" (valittavissa lisävarusteissa alla). Huom: Sohvapääty asennetaan suoraan tehtaalla ja tarjoaa tyylikkään ja saumattoman viimeistelyn sohvalle.
KangasPäällisen ulkonäkö on klassinen ja siinä on pehmeä ja sileä pinta. Kangas koostuu sekoituksesta 63% puuvillaa ja 37% pellavaa, ja siinä on ajaton melerattu ilme luonnollisissa sävyissä.
Rakenne
Sohva on rakennettu vakaalle puurungolle, jossa on nozag-jousitus, mikä auttaa jakamaan sohvan mukavuuden tasaisesti koko istuinpinnalle. Billien istuintyynyt on täytetty kylmävaahtomuovilla, joka pitää sohvan muodon vaikuttamatta jäykältä ja kovalta. Istuin on myös täytetty silikonilla, mikä on allergiaystävällisempi vaihtoehto niille, jotka eivät siedä höyhentä. Selkänoja on täytetty samalla materiaalilla kuin istuin, mutta lisäksi polyuretaanivaahtoa.
Hoito-ohjeet
Billie on upea sohva, jossa sekä mukavuus että ulkonäkö ovat vaikea ylittää. Kuitenkin Billie tarvitsee, kuten monet muutkin sohvat, hieman enemmän omistajansa huolenpitoa säännöllisin väliajoin. Istuintyynyjen kuplat voivat käytöstä ja ajasta riippuen tuntua hieman painuneilta, ja tämä korjataan helposti hieromalla kuplia ja näin saamalla kuitutäyte takaisin paikoilleen. Tee tätä säännöllisesti pidentääksesi sohvan käyttöikää ja lisätäksesi sen mukavuutta.
Yleisesti suosittelemme myös imuroimaan Billien säännöllisesti (noin kerran viikossa) pehmeällä suulakkeella ja matalalla imuteholla.
Ole yleisesti varovainen ja vältä nestemäisten aineiden ja muiden puhdistusaineiden käyttöä.
Ole hyvä ja huomioi, että mitat voivat hieman vaihdella moduulista toiseen, sillä ne ovat käsintehtyjä.
Erikoistilaus
Haluatko Billien toisessa kankaassa tai värissä? Älä epäröi ottaa yhteyttä asiakaspalveluumme sähköpostitse: info@sleepo.se tai puhelimitse numerossa 08-20 87 70. Huomaa kuitenkin, että erikoistilauksissa valitettavasti ei ole avointa palautusoikeutta.
| Sohvan tyyppi | Moduulisohva |
| Moduuli | Kulmamoduuli |
| Ulkomitta | 120 cm |
| Ulkosyvyys | 105 cm |
| Ulkokorkeus | 68 cm |
| Istuimen syvyys | 68 cm |
| Istuinkorkeus | 42 cm |
| Käsinojan leveys | 38 cm |
| Ben | 2.2 cm |
| Istuintyyny | Kylmävaahto/Silikoni |
| Selkätyyny | Kylmävaahto/Silikoni/polyuretaanivaahto |
| Runko | Puurunko/Nozag-jousitus |
| Kankaiden kestävyys | Polyesteri (48%), asetaatti (37%), puuvilla (8%), villa (7%) |
| Irrotettava päällinen | Ei irrotettava |
| Pesuohje | Ei pesua |
| Asennus | Täysin koottu |
| Valmistusmaa | Puola |
| ÖKO-TEX sertifioitu | Kyllä |
Yhdistä seuraaviin
Billie 1.5-istuttava Sivumoduuli Oikea Käsinoja Beige Bouclé 141cm
Billie 1.5-istuttava Sivumoduuli Vasen Käsinoja Beige Bouclé 141cm
Billie 2-istuttava Sivumoduuli Beige Bouclé 140cm
Billie 2-istuttava Sivumoduuli Oikea Käsinoja Beige Bouclé 174cm
Billie 2-istuttava Sivumoduuli Vasen Käsinoja Beige Bouclé 174cm
Billie 3-istuttava Sivumoduuli Beige Bouclé 168cm
Billie 3-istuttava Sivumoduuli Oikea Käsinoja Beige Bouclé 202cm
Billie 3-istuttava Sivumoduuli Vasen Käsinoja Beige Bouclé 202cm
Billie Moduulin Peitepuoli Oikea Beige Bouclé 8cm
Billie Moduulin Peitepuoli Vasen Beige Bouclé 8cm
Billie 1-istuttava Sivumoduuli Oikea Käsinoja Beige Bouclé 118cm
Billie 1-istuttava Sivumoduuli Vasen Käsinoja Beige Bouclé 118cm