Capri 1,5-istuttava sohvaosa Beige 120cm
Capri 1-istuttava sohvaosa Taupe 85cm
Moduuli
Värin kuvaus
Ilmainen toimitus noutopisteeseen ostoksille yli 79 €
Kotiinkuljetus 29 €
Palautusmaksu: 7 € (noutopiste) 39 € (kotiinkuljetus)
Avoin kauppa 14 päivää
Capri on tyylikäs ja ajaton moduulisohva, jossa on reilut mitat ja erinomainen mukavuus. Sarjaan kuuluu useita toisiinsa liitettäviä moduuleja, jotka on suunniteltu käytettäväksi yhdessä ja muodostavat yhtenäisen sohvaratkaisun kotiisi. Moduuleja ei ole tarkoitettu käytettäväksi erillään, vaan ne tulee aina yhdistää kokonaiseksi sohvaksi.
Moduulit kiinnitetään kätevästi toisiinsa sohvapohjaan asennettavien kiinnikkeiden avulla, jotka pitävät osat tukevasti paikoillaan.
Design & mukavuusCaprilla on mahtava tunnelma, jossa on muhkeat tyynyt ja ajaton ilme. Istuintyynyt on täytetty sekoituksella höyheniä ja kuituja. Ne koostuvat myös HR-vaahtopohjasta, joka tarjoaa mukavan mutta tukevan mukavuuden. Selkätyynyt on rakennettu pehmeällä vaahdolla ja nekin on täytetty höyhenillä ja kuiduilla.
Höyhen täyte antaa sinulle pehmeän ja mukavan istumamukavuuden, mutta vaatii myös hieman ylimääräistä työtä, jotta sohva säilyttää muotonsa mahdollisimman hyvin. Siksi sinun tulee tuulettaa sekä istuin- että selkätyynyjä jatkuvasti parhaan tuloksen saavuttamiseksi.
Runko on rakennettu tukevasta ja laadukkaasta puukehikosta, joka yhdessä zig-zag-jousituksen kanssa antaa Caprille vakaan istumamukavuuden pitkällä käyttöiällä.
Kangas
Capri on verhoiltu kestävällä huonekalukankaalla, joka koostuu puuvillasta (79%) ja polyesterista (21%). Kangas kestävyytensä ansiosta sopii sekä lapsiperheisiin että lemmikkieläinten omistajille. Sekä selkä- että istuintyynyillä on irrotettava päällinen, jota voi pestä 30 asteessa tai kemiallisesti puhdistaa. Päällistä voi myös silittää keskilämmöllä. Huomioithan, että päällisen sävy saattaa hieman vaihdella.
- Ulkomitta: 85 cm
- Ulkomitto: 115 cm
- Ulkomitta: 80 cm
- Istuinleveys: 85 cm
- Istuinkorkeus: 35 cm
| Sohvan tyyppi | Moduulisohva |
| Moduuli | 1 Istuimen Keskimoduuli |
| Ulkomitta | 85 cm |
| Ulkosyvyys | 115 cm |
| Ulkokorkeus | 80 cm |
| Istuimen leveys | 85 cm |
| Istuimen syvyys | 75 cm |
| Istuinkorkeus | 35 cm |
| Ben | Ben i massivt trä med valnötsbets |
| Materiaali | Tekstiili |
| Täytetty untuva | Kyllä |
| Kankaiden kestävyys | 79% Puuvillaa, 21% Polyesteria |
| Irrotettava päällinen | Irrotettavat istuin- ja selkänojatyynyt |
| Valmistusmaa | Bulgaria |
| ÖKO-TEX sertifioitu | Kyllä |
Saatat myös pitää
Capri 1,5-istuttava sohvaosa Taupe 120cm
Capri 1,5-istuttava divaanimoduuli Taupe 120x155
Capri 1,5-istuttava divaanimoduuli vasen käsinoja Taupe 142x155
Blanca Keskimmäinen Moduuli Forest
Toto-istuinmoduuli Nature Bouclé 108 cm
Blanca Keskimmäinen Moduuli Velvet Beige
Capri 1,5 istuttava sohvaosa Valkoinen 120cm