Roots Vuodesohva Luonnollinen/Beige 140 cm
Folk Vuodesohva Luonnonvärisellä päällisellä 190cm
Värin kuvaus
Ilmainen toimitus noutopisteeseen ostoksille yli 79 €
Kotiinkuljetus 29 €
Palautusmaksu: 7 € (noutopiste) 39 € (kotiinkuljetus)
Avoin kauppa 14 päivää
- Skandinaavinen vuodesohva
- Runko FSC-sertifioitua mäntyä
- Käännettävä selkänoja
Folk on vuodesohva, joka yhdistää pehmeät pyöristetyt kulmat ja yksinkertaiset, puhtaat linjat. Runko on valmistettu massiivisesta FSC®-sertifioidusta männystä ja ilmentää skandinaavisen muotoilun yksinkertaisuutta. Metallinen käsinoja luo kontrastin rungon pehmeille linjoille. Folk-vuodesohva ei ole vain paikka rentoutua vaan myös käytännöllinen sänky pieniin tiloihin, vieraille ja enemmän. Toiminnallinen mutta silti elegantti. Yhdellä vedolla käsinoja siirtyy ja muuttaa sohvan kahden hengen sängyksi.
Suuri patja peittää sohvan yläosan. Patja on pehmeä ja mukava, mikä tekee vuodesohvasta todella miellyttävän rentoutumiseen. Patja on 14 cm paksu ja täytetty kierrätetyillä kuiduilla, ja siinä on lisäksi 4 cm paksu vaahtoydin.Tietoa FSC:stä
Vuodesohva on FSC-sertifioitu, mikä tarkoittaa, että huonekalu on valmistettu puusta, joka on peräisin metsätaloudesta, joka täyttää korkeimmat sosiaaliset ja ympäristöystävälliset standardit. Nämä metsätaloudet tarkastetaan jatkuvasti varmistaakseen, että ne edelleen noudattavat FSC:n tiukkoja periaatteita.
Hoito-ohjeet
Karupin sekoitetun kankaan valmistuksessa on käytetty 80% puuvillaa ja 20% polyesteriä. Koska suurin osa tästä kankaasta on valmistettu luonnonmateriaaleista, varmista, että käytät lakanaa nukkuessasi sekoitetulla kankaalla varustetulla tuotteellasi. Puhdista vain kuivalla liinalla estääksesi tahroja.
Lisätietoja
Täältä löydät joitain hyödyllisiä linkkejä lisätietoihin uudesta Karup Design -tuotteestasi.
Hoito-ohjeet löydät täältä.
Koontiohjeet löydät täältä.
| Värin kuvaus | Luonto/Natural |
| Ulkomitta | 190 cm |
| Ulkosyvyys | 100 cm |
| Ulkokorkeus | 90 cm |
| Istuimen leveys | 100 cm |
| Istuimen syvyys | 68 cm |
| Istuinkorkeus | 42 cm |
| Sängyn mitat | 130 x 190 cm -> 130 x 190 cm |
| Ben | 15 cm korkeat kuusipuut. |
| Kokonaispaino | 45 kg |
| Suurin paino | 350 kg |
| Materiaali | Korkea, puuvilla ja polyesteri |
| Istuintyyny | 14 cm paksu futonpatja, jossa täyte sekoitettuja kuituja ja vaahtoydin |
| Selkätyyny | 14 cm paksu futonpatja, jossa täyte sekoitettuja kuituja ja vaahtoydin. Selkänoja: 55 cm |
| Runko | Mänty |
| Kankaiden kestävyys | 80 % puuvillaa, 20 % polyesteria |
| Irrotettava päällinen | Ei irrotettava |
| Pesuohje | Kuivaa vain kuivalla liinalla. |
| Asennus | Kokoamaton |
| Valmistusmaa | Puola/Viro |
| FSC-sertifioitu | Kyllä |
Saatat myös pitää
Roots Vuodesohva Luonnollinen/Natural 140 cm
Roots Vuodesohva Luonnollinen/Olive Green 140 cm
Åre 2-istuttava Sohva Valkoinen 177cm
Capri 1,5-paikkainen divaaniosio Vasen käsinoja Valkoinen 142x184
Capri 1,5 istuttava divaanimoduuli Valkoinen 120x184
Capri 1,5 istuttava divaanimoduuli Valkoinen 120x155