Mila 3-istuttava sohva Creme 260cm
Klinge-sohva Bouclé Soft Offwhite 243cm
Ilmainen toimitus noutopisteeseen ostoksille yli 79 €
Kotiinkuljetus 29 €
Palautusmaksu: 7 € (noutopiste) 39 € (kotiinkuljetus)
Avoin kauppa 14 päivää
Klinge on elegantti design-sohva, jossa on retrohenkiset suorat linjat ja matala selkänoja, jotka huokuvat tyylikästä minimalismia. Rohkeilla ja persoonallisilla kankailla verhoiltu sohva toimii katseenvangitsijana sekä klassisessa että modernissa ympäristössä. Hienostunut siluetti yhdistää vintage-inspiraation moderniin ilmeeseen – ihanteellinen tyylitietoisiin koteihin.
Runko on valmistettu massiivikoivupuusta, joka on vahvistettu kuitumateriaalilla, jousitusjousituksella ja laadukkaalla vaahtomuovilla. Sohvan jalat ovat tammea luonnollisen ja kestävän tuntuman takaamiseksi. Tyynyissä on irrotettavat päälliset, ja ne on täytetty kierrätetyllä untuvalla.
Klinge valmistetaan tilauksesta Ranskassa ja toimitetaan suoraan tehtaalta. Kaikki kankaat ovat Öko-Tex-sertifioituja ja ainoastaan kemiallista pesua suositellaan. 80 % materiaaleista tulee toimittajilta 100 kilometrin säteellä tuotantoalueelta, mikä minimoi ilmastovaikutukset. Sohva on NF Environment -sertifioitu.
Rungon puu tulee Saksasta ja tuotannossa käytetään vesiohenteisia liimoja. Vaahtomuovin ja puun jäte kierrätetään – ylijäämä käytetään tyynyissä tai lämpöenergiana tuotannossa. Mallia voi tilata myös kahdessa osassa, mikä yksinkertaistaa toimitusta koteihin, joissa on kapeat ovet tai ahtaat hissit.
| Sohvan tyyppi | 3-istuttava |
| Ulkomitta | 243 cm |
| Ulkokorkeus | 65 cm |
| Istuimen syvyys | 70 cm |
| Istuinkorkeus | 41 cm |
| Ben | Ek |
| Materiaali | 100 % polyesteriä, Martindale-lujuus: 100 000 sykliä |
| Täytetty untuva | Kyllä |
| Irrotettava päällinen | Irrotettavat istuin- ja selkänojatyynyt |
| Valmistusmaa | Ranska |
| ÖKO-TEX sertifioitu | Kyllä |
Saatat myös pitää
Åre 3-istuttava Sohva Beige 227cm
Mila 3-istuttava sohva Moss 260cm
Åre 4-istuttava Sohva Kerma 257cm
Blanca 3-istuttava Sohva Cream
Åre 3-istuttava sohva Cream 227cm
Åre 4-istuttava Sohva Valkoinen 257cm
Åre 3-istuttava Sohva Valkoinen 227cm