Capri 1-istuttava sohvaosa Beige 85cm
Capri 1,5 istuttava sohvaosa Valkoinen 120cm
Värin kuvaus
Moduuli
Ilmainen toimitus noutopisteeseen ostoksille yli 79 €
Kotiinkuljetus 29 €
Palautusmaksu: 7 € (noutopiste) 39 € (kotiinkuljetus)
Avoin kauppa 14 päivää
Capri on tyylikäs ja ajaton modulaarinen sohva, jolla on reilun koko ja erinomainen mukavuus. Sarja koostuu useista toisiinsa kytkettävistä moduuleista, jotka on suunniteltu käytettäväksi yhdessä luoden yhtenäisen sohvaratkaisun, joka on räätälöity kotiisi. Moduuleja ei ole tarkoitettu käytettäväksi erikseen, vaan ne tulee aina yhdistää toisiinsa muodostaen kokonaisen sohvan.
Moduulit on helppo liittää toisiinsa sohvan alapuolelle asennetuilla kiinnikkeillä, jotka varmistavat osien pysymisen paikoillaan.
Muotoilu ja mukavuus
Capri tarjoaa fantastisen tunteen massiivisilla tyynyillä ja uskomattomalla istumismukavuudella. Istuintyynyt ovat käännettävät ja täytetty jousien ja kuitujen sekoituksella. Niiden pohja on HR-vaahtomuovia, joka antaa pehmeän ja mukavan, mutta samalla vakaan mukavuuden. Selkätyynyt on valmistettu pehmeästä vaahtomuovista ja niissä on myös jousien ja kuitujen täyte.
Runko on rakennettu tukevasta ja korkealaatuisesta puusta, joka yhdessä siksak-jousien kanssa antaa Caprille vakaan istumismukavuuden ja pitkän käyttöiän.
Kangas
Capri on verhoiltu kestävällä verhoilukankaalla, joka on puuvillan (79 %) ja polyesterin (21 %) sekoitusta. Kankaan kestävyyden ansiosta se sopii lapsiperheiden ja lemmikkien koteihin.
Sekä selkä- että istuintyynyissä on irrotettavat päälliset, jotka voidaan pestä 30 asteessa tai kemiallisesti pestä. Päällisen voi myös silittää keskilämmöllä.
Mitat
- Ulkoleveys: 120 cm
- Ulkosyvyys: 115 cm
- Ulkokorkeus: 80 cm
- Istuimen leveys: 120 cm
- Istuimen syvyys: 75 cm
- Istuinkorkeus: 35 cm
| Sohvan tyyppi | Moduulisohva |
| Moduuli | 1.5 Istuimen Keskimoduuli |
| Värin kuvaus | Valkoinen |
| Ulkomitta | 120 cm |
| Ulkosyvyys | 115 cm |
| Ulkokorkeus | 80 cm |
| Istuimen leveys | 120 cm |
| Istuimen syvyys | 75 cm |
| Istuinkorkeus | 35 cm |
| Ben | Penkki massiivipuuta, pähkinäpuun sävyssä |
| Materiaali | Tekstiilit |
| Täytetty untuva | Kyllä |
| Istuintyyny | HR Vaahto, Höyhen- ja Kuitutäyte |
| Selkätyyny | Pehmeä vaahtomuovi, höyhen- ja kuitutäyte |
| Runko | Zig-zag jousitus, puurunko |
| Kankaiden kestävyys | 79% Puuvillaa, 21% Polyesteria |
| Martindale | 40000 |
| Irrotettava päällinen | Irrotettavat istuin- ja selkänojatyynyt |
| Pesuohje | Selkä- ja istuinosan päälliset voidaan pestä 30 asteessa. |
| Valmistusmaa | Bulgaria |
| ÖKO-TEX sertifioitu | Kyllä |
Saatat myös pitää
Capri 1 istuttava sohvaosa Valkoinen 85cm
Capri 1-istuttava sohvaosa Green 85cm
Blanca Keskimmäinen Moduuli White Bouclé
Capri 1-istuttava sohvaosa Taupe 85cm
Blanca Keskimmäinen Moduuli Velvet Beige