Blanca Keskimmäinen Moduuli White Bouclé
Billie 1-istuttava Sivumoduuli Beige Bouclé 73cm
Moduuli
Ilmainen toimitus noutopisteeseen ostoksille yli 79 €
Kotiinkuljetus 29 €
Palautusmaksu: 7 € (noutopiste) 39 € (kotiinkuljetus)
Avoin kauppa 14 päivää
Suosikkisohva Billie on nyt saatavilla modulaarisena sarjana, jossa voit itse rakentaa oman Billie-sohvasi. Yhdistä erilaisia sohvamoduuleja luodaksesi ainutlaatuisen huonekalun. Valitse moduuleja, joissa on käsinojat tai ilman, eri kokoisina ja eri kankailla. Saatavilla on myös kulma- ja divaanimoduuleja, jotta voit luoda oman kulma- tai divaanisohvasi.
Moduuleissa on metalliset kiinnikkeet sivuilla, jotta ne voidaan helposti liittää toisiinsa. Kiinnikkeet asennetaan ylös- tai alaspäin valitsemasi moduuliyhdistelmän mukaan. Kiinnikkeet on asennettu kahdella ruuvilla, joten niitä on helppo kääntää, jos haluat lisätä tai vaihtaa nykyisiä moduuleja.
Jos haluat itsenäisen sohvamoduulin tai päättää modulaarisen sohvasi avoimeen päähän käsinojan sijasta, voit valita moduulin sivun peittämiseen niin kutsutun "sohvapäädyn" (valittavissa lisävarusteissa alla). Huom: Sohvapääty asennetaan suoraan tehtaalla ja tarjoaa tyylikkään ja saumattoman viimeistelyn sohvalle.
UlkomitatLeveys: 73 cm
Syvyys: 105 cm
Korkeus: 68 cm
Kangas
Verhoilu on klassisen tuntuinen, pehmeä ja sileä pinta. Tekstiili koostuu sekoituksesta 63 % puuvillaa ja 37 % pellavaa, ja siinä on ajaton melerattu ilme luonnollisissa sävyissä.
Rakenne
Sohva on rakennettu vakaalle puukehykselle, jossa on nozag-jousitus, joka auttaa jakamaan sohvan mukavuuden tasaisesti koko istuinpinnalle. Billien istuintyynyt on täytetty kylmävaahtomuovilla, joka varmistaa, että sohva säilyttää muotonsa tuntumatta jäykältä ja kovalta. Istuin on myös täytetty silikonilla, joka on allergiaystävällisempi vaihtoehto untuvaa välttäville. Selkänoja on täytetty samalla materiaalilla kuin istuin plus polyuretaanivaahdolla.
Hoito-ohjeet
Billie on upea sohva, jossa sekä mukavuus että ulkonäkö ovat vaikea voittaa. Kuitenkin Billie tarvitsee, kuten monet muutkin sohvat, hieman enemmän huolenpitoa omistajaltaan säännöllisin väliajoin. Istuimen kuplat voivat käytöstä ja ajasta riippuen tuntua hieman litistyneiltä, mikä voidaan helposti korjata hieromalla kuplat ja saamalla kuitutäyte takaisin paikalleen. Tee tätä säännöllisesti pidentääksesi sohvan käyttöikää ja lisätäksesi sen mukavuutta.
Yleisesti suosittelemme myös, että Billieä imuroitaisiin säännöllisesti (noin kerran viikossa) pehmeällä suulakkeella ja matalalla imuteholla.
Ole yleisesti varovainen ja vältä nestemäisten aineiden ja muiden puhdistusaineiden käyttöä.
Huomaa, että mitat voivat hieman vaihdella moduulista toiseen, koska ne ovat käsintehtyjä.
Erikoistilaukset
Haluatko Billien toisessa kankaassa tai värissä? Älä epäröi ottaa yhteyttä asiakaspalveluumme sähköpostitse: info@sleepo.se tai puhelimitse numerossa 08-20 87 70. Huomaa kuitenkin, että erikoistilauksissa valitettavasti ei ole avointa palautusoikeutta.
| Sohvan tyyppi | Moduulisohva |
| Moduuli | Keskimmäinen Moduuli 73 cm |
| Ulkomitta | 73 cm |
| Ulkosyvyys | 105 cm |
| Ulkokorkeus | 68 cm |
| Istuimen syvyys | 68 cm |
| Istuinkorkeus | 42 cm |
| Ben | 2.2 cm |
| Istuintyyny | Kylmävaahto/Silikoni |
| Selkätyyny | Kylmävaahto/Silikoni/Polyuretaanivaahto |
| Runko | Puurunko/Nozag-jousitus |
| Kankaiden kestävyys | Polyesteri (48%), asetaatti (37%), puuvilla (8%), villa (7%) |
| Irrotettava päällinen | Ei irrotettava |
| Pesuohje | Ei pesua |
| Asennus | Täysin koottu |
| Valmistusmaa | Puola |
| ÖKO-TEX sertifioitu | Kyllä |
Saatat myös pitää
Capri 1-istuttava sohvaosa Taupe 85cm
Capri 1-istuttava sohvaosa Green 85cm
Blanca Keskimmäinen Moduuli Forest
Blanca Keskimmäinen Moduuli Velvet Beige
Capri 1-istuttava sohvaosa Beige 85cm
Capri 1,5-istuttava sohvaosa Beige 120cm
Capri 1,5 istuttava sohvaosa Valkoinen 120cm
Olet aiemmin katsonut
Pieni Unikko Tyynynpäällinen Punainen 50x50
Edgar Tiilipuuöljytty Tammi 23x39